Çağlayan Cd. No: 106 Osmangazi/Bursa/Türkiye

Konteyner Kurutucu

Denizaşırı mesafelerde konteynerler aracılığı ile yapılan sevkiyatlarda nem oluşumu büyük bir problemdir. Bu da içerisinde bulunan ürünlere zarar verir. Bu nedenle konteyner kurutucu kullanılır. Konteyner içinde oluşan neme konteyner yağmuru da denir. Yolculuk sırasında sürekli nem ve rutubet dalgalanması meydana gelir bu durumu engelleyen tek şey konteyner kurutucu kullanmaktır.

Yoğun bir ıslaklığın yaşandığı sevkiyatta ürünler, bu duruma maruz kalmaları sonucunda müşteriye ulaşana kadar çok kötü bir hal alabilir. Ürünlerin bu tarz durumlar ile karşı karşıya gelmemesi adına kullanılan konteyner kurutucular kullanışlı ve uygun fiyatlıdır.

Konteyner Kurutucu Nasıl Bir Maddedir?

Genellikle 1 kilogram ağırlığında olan konteyner kurutucu paketleri, ağrılığının %100’ünden bile daha çok nemi emer ve ısı değişkenlikleri nedeniyle meydana gelen kondisyon durumuna karşı hemen müdahalede bulunur. Bundan dolayı denizaşırı olacak sevkiyat durumlarında kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Oldukça ekonomik ve etkili bir yöntem olan konteyner kurutucu kullanımı ürünlerin yoğun nemden etkilenmeden yerine ulaşmasını sağlar.

Uzun deniz yolculukları gerektiren sevkiyatlarda gece ve gündüz arasında çok yüksek bir sıcaklık farkı meydana gelir. Bu da konteynerlerin içerisindeki havada yoğun miktarda bir nem oluşması anlamına gelir. Konteyner, adeta yağmuru andıracak şekilde damlacıkla dolar. Bu durum sonucunda da ürünleriniz ıslanarak deforme olur. Konteyner kurutucu sayesinde sevkiyatı yapılan ürünler sağlam şekilde gitmesi gereken yere ulaştırılır.

Konteyner Kurutucu Ne Gibi Özellikler Taşır?

Ürünleriniz, sevkiyatı boyunca konteyner içinde meydana gelecek yüksek miktarda nemden asla etkilenmez ve verimli bir koruma sağlanır. Gündüz ile gece arasındaki sıcaklık farkından sebep meydana gelen rutubetin kondense oluşturması ile ortaya çıkan konteyner yağmuruna engel olur. Konteyner kurutucu yüksek adsorbsiyon sağlayarak 80 güne kadar maksimum seviyede verim sağlar.

Ürünlerinizin sağlıklı ve kuru bir şekilde sevkiyatının yapılması hem müşterilerinize güven verir hem de firmanızın kalitesi artmış olur. Konteyner kurutucular mineral karışımdan oluşan çevre dostu ürünlerdir. Ürünlerinizin üretildiği andan teslimata kadar geçen sürede kalitesinin korumasını sağlar. Konteyner içine bırakılır ve karton koli ya da palet gibi malzemelerin içinde oluşan rutubeti önleyerek devamlı bir kuruluk sağlar.

Konteyner Kurutucu Hangi Sorunların Önüne Geçer?

Aslında sevkiyat sırasında meydana gelen konteyner yağmuru sonucu oluşan rutubet bir genel tabirdir. Oluşan nem sonrası birçok problemi de beraberinde getirir. Bunlar; ürünlerin ambalajları üzerinde yosunlaşma, bakteri oluşması, küflenme meydana gelmesi ve kötü koku oluşması gibi durumlardır. Ayrıca demir olan ürünler varsa paslanmalar dahi meydana gelebilir. Konteyner içinde oluşan bu rutubetlenme ciddi boyuttadır ve hafife alınacak bir durum değildir. Bu sorunların hepsi de birbirinden kötüdür ve ürünlerinizin berbat bir hal almasına yol açabilir. Kuru bir ortamda ürünlerin sevkiyatını sağlayan konteyner kurutucu kullanımı her zaman tam koruma sağlar ve asla vazgeçilemeyen bir üründür.

Konteyner Kurutucu ile Ürünler Kontrol Altında

Firmamız tarafından üretilen birçok ürün içerinde yer alan konteyner kurutucu deniz yolu ile gerçekleştirilen sevkiyatlarda ürünleri tam anlamıyla koruma altına alan bir maddedir. Konteynerlerin içine koyularak neme karşı adeta kalkan görevi görür ve kendi içine hapseder. Ürünlerin sıcaklık değişimlerinden ve rutubet dalgalanmalarından etkilenmemesi için kullanılır ve müşterilere sağlıklı bir şekilde teslimat gerçekleştirilmiş olur.

Kullanılmadığı takdirde ürünlerin zarar görmesi ve kötü bir hale gelmeleri kaçınılmaz bir durumdur. Haftalarca koruma sağlar ve uzun kullanıma müsait olduğundan da pratiktir. Siz de konteyner içinde denizaşırı sevkiyatı yapılacak olan ürünlerinizin sağlıklı şekilde teslim edilmesini istiyorsanız firmamızdan bilgi alabilirsiniz.