Çağlayan Cd. No: 106 Osmangazi/Bursa/Türkiye

Ahşap Sandık

İnsanlar geçmişten bu yana gerek istek gerek ise ihtiyaç dahilin de çeşitli ürünler üretmiş ve kullanmışlardır. Bu istek ve ihtiyaçların neticesinde üretilen ürünlerin başında yer alan sandık modelleri günümüzde oldukça popülerdir ve hemen hemen çoğu alanda kullanılmaya müsaittir. Sandıkların asıl amacı değerli eşyaların güvenli ve temiz bir şekilde saklanmasını sağlamaktır.

Bu sandık modellerinin en çok rağbet göreni ise ahşap sandıklardır ve bu ürünlerin pek çok yararı bulunmaktadır. Ahşap sandık modelleri günümüzde gelişen şartlar nedeniyle de oldukça fazla çeşitliliğe ayrılmaktadır. Hemen hemen çoğu insanın zevkine hitap edebilecek ve işini görecek kadar çeşitlilik içeren bu sandıklar gün geçtikçe popülaritesini arttırmaktadır.

ahşap sandık

Ahşap Sandık Ürünleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Son yılların en popüler eşyalarından olan ahşap sandık modelleri günümüzde oldukça çeşitlilikten oluşmaktadır. İhtiyaç ve istek neticesinde üretilen bu ürünlerin günümüzde en çok tercih edilen modeli çeyiz sandıklarıdır. Çeyiz sandıkları genellikle gelinlerin çeyizlerini düzdükleri ve doldurdukları sandıklardır. Bu sandıkların içerisinde işlemeli yazmalarda daha pek çok el işi ürüne kadar eşya bulunduğundan ötürü önemi oldukça büyüktür.

Çeyiz sandıklarının ahşap olması en temel özelliktir aksi taktirde içerisinde bulunan eşyalar zaman içerisinde yıpranır veya sararır. Bunun yanı sıra geleneklerimizde de çeyiz için ahşap sandıklar kullanımı oldukça yaygındır.

Ahşap sandık ürünlerinin bir diğer çeşitleri ise küçük taşınabilir modelleridir. Genellikle takı ve benzeri ürünlerin koyulması için üretilen bu sandıklar makyaj masanızda veya odanızda oldukça şık bir görünüme yol açmaktadır. Minik boy ahşap sandıklar günümüzde oldukça popüler olan ürünlerdendir.

Ahşap Sandık Kullanım Alanları

Ahşap sandık ürünlerinin kullanım alanları da kendisi kadar çeşitlilik içermektedir. Bu sandıklar hemen hemen her tarzdan insanın beğenisini kazanabilecek kadar şık bir tasarıma sahiptir. Ahşap sandıkların kullanım alanlarından ilki dekorasyon ile ilgilenen insanlardır. Özellikle ev dekorasyonunda oldukça şık ve zarif bir görünüme yol açan bu sandıklar yatak odası, oturma odası gibi pek çok alanda kendine yer edinebilmektedir. Bunun yanı sıra ahşap sandıkların diğer bir kullanım alanı ise film dizi sektörüdür.

Bu tarz sandıklar genellikle nostaljik filmlerde veya dizilerde sıklıkla gözümüze çarpmaktadır. Ahşap sandık modelleri her ne kadar nostalji olarak algılansa da günümüzde bu sandıkların oldukça modern çeşitleri de mevcuttur. Örneği işlemelerle süslenen sandıkların bu modern çeşitlerden olduğunu söylemek mümkündür.

ahşap sandık azd

Ahşap Sandık Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ahşap sandık günümüzde en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinin başında yer alır. Kişilerin bu ürünleri alırken dikkat etmeleri gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Bu noktaların ilki satın alınan ahşap sandığın üretildiği malzemenin kalitesidir. Özellikle çeyiz için alınan ahşap sandıklarda kalite ve sağlamlık oldukça önemlidir aksi taktirde hem sandık hem de içerisindeki değerli eşyalar zaman içerisinde kolaylıkla hasar görebilir.

 Fakat orijinal ve kaliteli bir markadan alınan ahşap sandıklar kişileri yarı yolda bırakmaz ve uzun bir kullanım imkânı sağlar. Bunun yanı sıra ahşap sandıklarda dikkat edilmesi gerekilen diğer bir nokta ise tahta kurdu olan böceklerdir. Bu böceklerin kutuya zarar verebileceğinden ötürü yapılan bir ilaçlama veya düzgün saklama alanı bu sorunların yaşanmasına engel olabilir.

Ahşap Sandık Fiyatları

Günümüzde ahşap sandıklar oldukça popülerdir ve bu durum piyasa fiyatını da etkileyebilmektedir. Ahşap sandıklar boy ve işlev bakımından birbirinden ayrılır bu yüzden net bir fiyat söylemek mümkün değildir fakat makul düzeylerde seyrettiğini söylemek mümkündür. Kaliteli ve sağlam ahşap sandıklara firmamızdan ulaşabilirsiniz.